18. Jabuka 2021

12.11. - 14.11.2021

Competitor List

 
BowNumber Fleet Division Boat Class LOA Club HelmName
1. G 9 NOVEMBER ELAN 350 PERFOMANCE 10,60 JK OPTIMIST MARTIN JEZERŠEK
17. G 9 HEBE V M37 11,20 CYK PRAHA ZDENEK JAKOUBEK
3. G 9 SCORPIO BENETEAU FIRST 35 10,85 JK SAMOBOR GORAN ALEMPIJEVIĆ
32. G 9 MAGNUM X 3 JUSTIN 10 CUSTOM 10,97 JK LABUD LEO LAMEŠIĆ
33. G 9 LOVEJOY JEANNEAU SUN ODYSSEY 36I 10,60 YC BIOGRAD RAJKO GUBERINIĆ
36. G 9 SHARK SUN FAST 3600 10,80 JK POZEJDON JANEZ GOREC
40. G 9 PAPA ELAN 350 10,60 JK SAVINJA SEBASTIAN PODLESNIK
43. G 9 SPORTSKI VUK GRAND SOLEIL 37R 11,31 LONG JOHN SILVER ROBERT KUBACZKA
46. G 9 VICTOR ELAN 350 10,60 JK SOBRANCE PETRA STRAPACOVA
47. G 9 OSCAR ELAN 350 10,60 SLO JANI BOBEK
50. G 9 DASHA HALLBERG RASSY 352 10,54 JK ARTINA NEVEN LUKAS
59. G 9 AURORA PIRNAR X-35 10,60 JK NASA IGOR ORLOV
6. G 9 TRACING PERFECTION CLUB SWAN 36 11,00 O.Y.C. TOMAS VIKA
61. G 9 SIERRA ELAN 350 10,50 KND - KOROŠKO N. DRUŠTVO MARJAN DJURAS
64. G 9 COOPER ELAN E4 10,60 JK SAMOBOR IVAN BANOVEC
67. G 9 FACING FUTURE CLUB SWAN 36 11,00 YC DETTINGEN NIKOLAI P. BURKART
7. G 9 JADRANKA BAVARIA 36 10,96 JK USKOK ĐURO SEKELJ
73. G 9 CHINA GIRL DUFOUR 375 GL 11,19 SURIKATA SAIL PAVLINA BERNATHOVA
75. G 9 QUEBEC ELAN 350 10,5 MORNIK RAVBAR GORAN BROVČ
84. G 9 MR. J J 111 11,1 JK VAL DAMIR DESABOTA
101 G 9 TACIT CONSENT CLUB SWAN 36 11 SEA U SAILING JAN HIRNSAL
96. G 8 MARINA HRAMINA BAVARIA 41 12,35 NOV VETER - CARPE DIEM SAILING TEAM DEJAN ATANASOVSKI
98. G 8 KUJAVNIK X-YACHTS XP 38 11,58 PIRAT PORTOROŽ ŠTRAUS IVAN
99. G 8 ORCA BENETEAU FIRST 40.7 11,95 JK ULJANIK GORAN ZUBAN
90. G 8 FULCRUM III POGO 12,5 12,18 FULCRUM SAILING TEAM MAREK CHATRNY
92. G 8 DUBROVNIK ENAVIGO 38R 11,99 JK ORSAN DENIS VUKAS
93. G 8 ONE MORE TIME MOREE 40 12,00 JK VAL GORAN IVANKOVIĆ
79. G 8 X-CITE 12,35 JK KORNATI DUJE FRŽOP
74. G 8 ERCO D ARCHAMBALUT 40 11,99 JK ŠIBENIK SVETINA IZTOK
65. G 8 FRANE SALONA 380 11,60 JK PRIBRAM PETR KORČAK
55. G 8 VENTO CADELA DC1200 11,99 SAIL4ONE CHRISTIAN PFANN
60. G 8 CRAZY AKILARIJA 40 12,20 JK GIRIČIĆ BORIS ŽIŽIĆ
54. G 8 TALANTA POGO 40E 12,18 CLASS40 MICHAEL PUEHSE
45. G 8 ANDREA SALONA 380 11,60 SAIL RAVNE BOŠTJAN VRTAČNIK
48. G 8 HOPE BAVARIA 40C 12,00 TELEM GREGOREC SLAVKO
41. G 8 IVANA SALONA 38 11,60 LODNY SPORTY BRNO SIMON SEIDL
38. G 8 ELAYA ELAN E5 11,95 JK LOKA TIMING DUŠAN UŠENIČNIK
30. G 8 BURA FAST SA 12,10 JK TIJAT TOMISLAV BOBINEC
22. G 8 TAMIKAYA ELAN IMPRESSION 40.1 11,48 JK SAMOBOR IMRE BOGAR
18. G 8 ROTGIPFLER ELAN S5 11,95 YCB, KYC CLAUS CHABINA
19. G 8 PANGAEA DUFOUR 405 GL 12,17 LN BOLZANO NORBERT RAINER
13. G 8 ALLEGRO BAVARIA 40 12,00 YC SAS IVO SVOBODA
14. G 8 MACROPUS FIRST 40,7 11,92 VALHALLA ŽIGA REBEK
42. G 7 TAIA2&WHITE GOOSE ARYA 415 MOD 12,70 JK LOKA TIMING GORAN DJORDJEVIĆ
77. G 7 SKALICE GRAND SOLEIL 43 13,39 JK ZAGREB TONI ZOVKO
70. G 7 XIRENA X4 3 12,50 KK STROŽANAC DINO GLAVURTIĆ
82. G 7 FILIP XP 44 13,29 JK ZVIR ANTE ČESIĆ
86. G 7 BLUE LADY II SALONA 42 12,8 JK SPLIT GORAN TREURSIĆ
91. G 7 ELLA DEHLER 42 12,84 JK ULJANIK SINIŠA RADOJČIĆ
88. G 6 MILA 8 OCEANIS 4.1 13,65 JK ZENTA SPLIT CIRIL VRANČIĆ
89. G 6 URANIA FIRST 45 13,68 JACHT KLUB SOBRANCE MARTIN WINDISCH
81. G 6 PINGALA BRUXELLES GRAND SOLEIL 45 13,9 YC BIOGRAD SINIŠA BAČIĆ
69. G 6 GOUNOD SO479 13,65 JK VAL TONKO PALINĆ
76. G 6 BYBLIS FIRST 45 13,7 YC CERE JIRI HORACEK
56. G 6 ELEN OCEANIS 46,1 13.65 PALKOVICE ZDENEK ERBAN
57. G 6 ANDRIJA ELAN 444 INPRESSION 13,85 JŠD PTUJ DRAGO LJUBEC
63. G 6 BELLAVITA DUFOUR 460 GL 13,50 SCATT THOMAS DIEPLINGER
35. G 6 LUCIKA ELAN IMPRESSION 45 13,85 ŠD GIBANIC EMANUEL VIDMAR
5. G 6 PRINCESS MIA OCEANIS 46.1 13,69 JK ORION DAMIR ŠPIRELJA
51. G 6 KARPO ELAN 450 13,58 JK LOKA TIMING MAKS VREČKO
21. G 6 LIRICA X - YACHT 46 14,01 ČYK PRAHA PETR KUPKA
23. G 6 MASLINA ELAN 45 13,42 JK GIRIČIĆ NATKO MATELJAK
24. G 6 XENA BENETEAU FIRST 45 14,07 JC BULLDOGS BEDRICH TURZO
25. G 6 ZEPHYR FIRST 45 14,10 TOMAS PILAT
31. G 5 PANCHO 1 ELAN 50 15,20 JK SAMOBOR GORAN SVATON
11. G 5 PHILOU DEHLER 46 14,67 DSV RALF PASTERKAMP
37. G 5 PISCES BENETEAU 51,1 14,98 YCA MARKUS GRENTNER
39. G 5 KETY GRAND SOLEIL 50 15,30 JK SAMOBOR GORAN KRPETIĆ
66. G 5 LA RECESSION BENETEAU FIRST 50 14,98 JK MALTEZER DAMJAN MIKLAVC
58. G 5 ROCKET OCEANIS 46,1 14,60 JD ROLLFLOK DUSAN WINKLER
72. G 5 SEA DUCE ELAN 50 IMPRESSION 14,83 JK USKOK ANTONELA KAČAN
78. G 5 ZLATAN GRAND SOLEIL 50 14,92 YC CERE VLADIMIR SZABO
83. G 5 MATEJUŠKA BAVARIA 49 14,95 SVEUČILIŠNI NAUTIČKI KLUB ANDREJ MAJCEN
8. G 4 AMORE MORE 55 15,99 REDSIDE SAILING TEAM PAVEL BELEHRAD
94. G 4 MOLO LONGO TUTTATRIESTE CECCARELLI 16,20 JK GALEB KOSTRENA FILIP MATIKA
68. G 4 RELAX MORE 55 15,99 SNK F.S.B. ZAGREB NEVEN DRAGAŠEVIĆ
34. G 4 LUCIA X HANSE 16,00 PLAV KRK MILAN FABIAN
52. G 4 MORE FUN MORE 55 15,99 LACHTAN TOMAS VISTR
100. G 4 ATHENE MONOHUL 16 YACHTER CLUB JURAJ TOMKO
12. G 4 ZENITH FIRST YACHT 53 15.97 JK SPLIT TONI BULAJA
27. G 4 BLACK PIRAT MORE 55 15,99 PLACHTACIK MICHAL HRIVNAK
29. G 4 MORE GREY MORE 55 15,99 JK OŠTRO KRALJEVICA TOMISLAV GOMERČIĆ
26. G 4 ODILIA MORE 55 15,99 TATUM PAVOL HOSPODAR
15. G 10 PAULA DUFOUR 34E 10,28 BOHEMIA PRAHA PAVEL ŠTOLBA
16. G 10 GIULIA ITALIA YACHT 9,98 10,30 KOLOTOCARI MICHAL KELEMEN
53. G 10 M&M ELAN 340 9,98 JK USKOK ŽARKO JURAGA
97. G 10 FARABUT FAST WAVE 30 9,45 JK MORNAR MARKO DE MICHELI VITTURI
80. G 10 SO FARR FARR 30 9,42 JK DELFIN MARIO KUNDIH
87. G 10 SARA ELAN 3 9,91 KND SLOVENJ GRADEC VLADISLAV KRANJC
85. G 1 CLEANSPORT ONE VOR60 19,46 PD MORSKA VIDRA MARIJAN KOČILA
71. G 1 SOVA 8 16,44 JK OPEN SEA ANDREJ RIBIĆ
62. G 1 ADRIATIC EUROPA VALLICELLI 60 18,98 JK PIRANSKI ZALIV DUŠAN PUH
49. G 1 TOTO TRAVEL TUTA TRIESTE CICCARELI 53 18,20 SPG EXTREME SAILING TEAM PAVEL SEHNAL
20. G 1 JOKALE SOLARIS 60 18,31 JK TIJAT JORG KLASEN
28. Seascape ESCAPADE SEASCAPE 27 7,99 PHILIPP LENZLINGER
2. Seascape EL ORADA SEASCAPE 27 7,99 JK ORSAN DUBROVNIK RUY FRANK
10. Seascape LET"S SEA SEASCAPE 27 7,99 AABENRAA PER CEDERBERG
44. Seascape REPUBLIKA PALMA DE COCO SEASCAPE 27 7,99 JK IZOLA MARJAN GOREC
4. Seascape NORDI SEASCAPE 27 7,99 SC GLUCKSTADT JAN MARKUS PETERS
95. Seascape EMMA SEASCAPE 27 7,99 YC DUISBURG ANDREAS GRUTER
9. Seascape ORA BLU II SEASCAPE 27 7,99 YC AMBACH BERND GEORG GORGNER



Sailwave Scoring Software 2.28.11
www.sailwave.com