15. Regata Jabuka 2017

10 - 12.11.2017

Competitor List

 
Fleet BowNumber SailNo Boat Class Club HelmName
G 1 71 CRO 2351 Bogey 1 Slup JK Ana Bakar Mislav Šutalo
G 1 62 Saray SO 54 JK Samobor Marijan Loknic
G 1 64 Lia of Sweden More 55 Trim Zvolen Michal Kelemen
G 1 575 Siberia Hanse 575 2M Primoz Albreht
G 1 EUR 2 Clean Sport One Volvo Ocean Race Newton Yacht Club Jiri Kolenak
G 1 AUT 36 Austria One Imoka 60 YC Marina Kastela Kurt Zatloukal
G 2 43 CRO 2545 More Grey More 55 Zindulka Jiri Zindulka
G 2 44 Mowe II Hanse 545 Austrian Sailing Federation Reinhard Laufer
G 2 2 CRO 2540 More Fun More 55 SPG Extreme Sailing Team Sehnal Pavel
G 2 CRO 051 Molo Longo Tuttatrieste Ceccarelli 54 JK Tijat Rajko Kujudzic
G 3 CRO 1291 Kety GS 50 Mornik Nova Gorica Goran Brovc
G 3 BR 35 Mojito Elan 50 JK Uskok Zadar Zarko Juraga
G 3 11 Pancho 1 Elan 50 Impression Korosko Nauticno Drustvo Igor Filipancic
G 3 CRO 1141 Geisha 1 First 47.7 JK Uskok Zadar Damir Repac
G 3 41 CRO 2358 Lucija I Elan 494 JK Opatija Horvatin Darko
G 3 38 La Recession First 50 GoSailing Damjan Miklavc
G 3 36 Vela SO 52.2 JK Dobro More Fran Žarak
G 4 39 CRO 2413 Erco Dufour 460 JK Sibenik - Neptun Yachting Svetina Iztok
G 4 CRO 1655 Adio Pameti Elan 450 Pomorski Fakultet Split Luka Pezelj
G 4 SLO 1715 Karpo Elan 450 JK Loka Timing Dusan Usenicnik
G 4 01 Carmenta FIRST 45 BMV Sailing Team Marek Husovsky
G 4 9 Nelly Oceanis 45 Nelly Foundation Milan Hruska
G 4 4 Goga Salona 45 Tatum SVK Pavol Hospodar
G 4 12 Desponia First 45 Biranca Gorazd Dimnik
G 4 16 Xena First 45 Yachetr Club Juraj Tomko
G 4 ITA 15581 Wanderlust Comet 45S YC Adriatico Gelletti Furio
G 4 19 91533 Hera II First 45 Tomas Vistr
G 4 8 Stefani 1 Beneteau Oceanis 45 Stribog Sailing Team Branislav Zubal
G 4 50 MH 50 Bavaria 50 ALT Melges Rudolf Kolacny
G 4 47 CRO 2459 Eviva I Elan 450 Marais Sailing Ondrej Labuda
G 4 SLO 972 Sky Elan 450 PD Morska Vidra Marjan Kocila
G 4 61 Elva Salona 44 JK 3. Maj Miro Zlataric
G 4 67 CRO 2354 Karla Salona 45 JK Postira Dino Glavurtic
G 4 69 MH 31 First 47.7 JZD Konikovice Petr Fronek
G 4 42 Gatsby JK Guc Slavko Milutin
G 5 CRO 1475 Toto Toto Travel Far 40 JK Spinut Mario Hrvoj
G 5 68 Ella Dehler 42 JK Uljanik Plovidba Siniša Radojičić
G 5 74 CRO 1465 New York Bavaria 42 match JK Histria Marko Stanić
G 5 75 CRO 1451 Sidney Bavaria 42 match JO TJ Sokol Dobrichovice David Nevaril
G 5 CRO 2435 FLY 4 ILC 40 FLY Sailing Club Cres Ferdo Matulja
G 5 40 CRO 2095 Varianta Varianta 44 Marais Sailing Team Pavel Mikulastik
G 5 SLO 417 Muca Maca XP 44 Tamar Miha Dolinar
G 5 CRO 1599 Madiba Leisure 42 JK Artina Goren Oreb
G 5 32 CRO 1467 Les Sables D´olonne Bavaria 42 Match Martin Hacmac
G 5 5 CRO 1462 Saint Martin Bavaria 42 Match Eletrika Tomas Straka
G 5 48 Kumpanjo GS 43 Petr Korcak
G 5 S 42 Ramande Salona 42 Pelinkovac Sailing Team Robert Kubaczka
G 5 AUT 741 Release Salona 41 KYC Claus Chabina
G 6 37 Pangea Dufour 405 Lega Navale Bolzano Norbert Rainer
G 6 CRO 1949 Lucija Salona 38 Yachtmen Sailing Team Jiri Altman
G 6 25 Aquavit Salona 38 Corfix Yacht Team Ales Budin
G 6 24 CRO 1809 Champagne Salona 38 Redside Sailing Team Pavel Belehrad
G 6 22 CRO 1835 Whiskey Salona 38 CSJ Matej Novak
G 6 CRO 1933 Dubrovnik Enavigo 38 JK Orsan Denis Vukas
G 6 CZE 998 Giulia Salona 38 YC Ceska Lipa Jan Hirnsal
G 6 CRO 797 Stribor G.S 40R JK Sibenik Ana Gojceta
G 6 CRO 1010 Najana G.S 40C JK Mariborcanaka Bojan Geric
G 6 34 Martini Salona 38 CSY Pavel Kraus
G 6 31 CRO 1808 Tequila Salona 38 CSJ Petr Krejcik
G 6 27 Kaninvin Salona 38 Dohnal Team Leos Novak
G 6 26 CRO 1826 Rum Salona 38 CSJ Ladislav Kutis
G 6 54 Hope Bavaria 40 Telem Slavko Gregorec
G 6 CRO 1177 Orca First 40.7 JK Uljanik Plovidba Goran Zuban
G 6 57 CRO 1128 Fangac GS 40 YC Zlarin Uros Kalinic
G 6 SLO 505 My May Elan E5 JK Tijat Luka Novakovic
G 6 59 CRO 2525 Svibor First 40.7 JK Uskok Tomislav Gomercic
G 6 40 40 OLA-Laganini Hvar Akilaria RC2 Filip Jurišić
G 6 65 Iskra Salona 42 Nov Veter Saša Dobrevski
G 6 66 CRO 1134 Sultan First 40.7 JK Endemi Mario Kundih
G 6 CRO 1504 Ziggy GS 39 Anton Obzera
G 7 70 Mila II Italia Yachts 1028 PHA Sailing team Ondrej Gattermayer
G 7 72 Kiki Elan 350 HJK Siscia Zdenko Basarić
G 7 63 Libra 2wankers Jaka Mocnik
G 7 CRO 3614 Wish you were here Solaris 36 JK Uskok Josip Stipćević
G 7 58 Sound of Silence SO 389 Just Perfect Sandi Fon
G 7 60 CRO 1834 Victor Elan 350 JK Novo Mesto Saso Novakovic
G 7 2258 Bella Mia Elan E4 JK Samobor Zeljna Labinjan
G 7 55 Yankee Elan 350 NC Rogla Jani Bobek
G 7 91 Trup Romeo Elan 350 ŠD Burin Marko Grdasević
G 7 49 CRO 1903 Sierra Elan 350 KND Djuras Marjan
G 7 CZE 310 Sabre Marina 36 JK Split Miro Jakubcik
G 7 97 X-Ray Elan 350 JD Rollflok Dusan Winkler
G 7 46 Uniform Elan 350 Vision Petr Klapka
G 7 89 Trup Papa Elan 350 Burin YC Dane Hawlina
G 7 03 CRO 1902 Quebec Elan 350 CYK Alexandr Nedredicki
G 7 6 Tango Elan 350 OSV Roland Weber
G 7 CRO 359 Jadranka Bavaria 36 JK Uskok Zadar Djuro Sekelj
G 8 13 Echo Elan 340 Sportsko drustvo Kobilica Mile Vilar
G 8 SLO 701 Sara Elan 31S Sempauska Mornarica Vlado Kranjc
G 8 10 CZE 5648 Paula Dufour 34 Bohemia Praha S.R.O Paler Stolba
G 8 CRO 1235 Medo i Zeko Elan 333 JK Guc Sali Tomislav Rukavina
G 8 CRO 2356 Munjek F M 34 JK Labud Dusko Tomic
G 8 SLO 3666 Shark Sun Fast JK Pozejdon Janez Gorec
G 8 45 CRO 427 ANA No.2 Elan 333 JK Ana Bakar Zivko Matutinovic
G 8 CRO 1640 Ladies First First 34.7 JK Val Šibenik Damir Desabota
Sea Scape GER 12 Wilde Perle Sea Scape 27 DRS Karlheinz
Sea Scape Ger 7044 IPPON Sea Scape 27 Maas & Rber Alexander Wilms
Sea Scape DEN 37 Frida Sea Scape 27 Koge Bust Ole Kristensen
Sea Scape CRO 191 Petit Amie Sea Scape 27 JK Labud Andraz Mihelin
Sea Scape AUT 70 Canopus Sea Scape 27 JK Porta Marjan Gorec
Sea Scape CZE 069 Emotion Sea Scape 27 Cany Petr Sladecek
Sea Scape SWE 47 Hammerscape Sea Scape 27 Royald Swedish Yacht Club Joachim Hammersland
Sea Scape 70 Seascape 70 Sea Scape 27 Stephan Rohr
Sea Scape AUT 058 AUT058 Sea Scape 27 YC Velden Timo Kretschmann
Sea Scape SUI 16 Ashika Sea Scape 27 CVB Lukas Steuerwald



Sailwave Scoring Software 2.23.4
www.sailwave.com